A Porsche 1968-ban, a legendás 911-es sportkocsijából készített először „T” (azaz „Touring”) elnevezésű, különleges vezetési élményt kínáló modelleket, azóta pedig csak egyes 718-asok (Boxster és Cayman) érdemelték ki ezt a jelölést. Egészen mostanáig, a napokban ugyanis a stuttgarti cég bemutatta a Macan T-t, a négyajtós SUV legújabb változatát, amely egyedit is hoz a meglehetősen népszerű típus palettájára.

Az utolsó két puzzledarabka is a helyére került a Fiatnál: a torinói cég napokban tett bejelentése szerint a Tipót és az 500X-et is ellátják enyhe hibrid hajtással, azaz immár a márka összes típusa rendelhetővé válik legalább részben elektromos kivitelben. Az olaszok hatékony rendszert ígérnek, amelynek előnyeit különösen városi körülmények közt lehet kiaknázni. A modernizáció irányába tett törekvéseket pedig az ígéretek szerint nem csupán a motortérben lehet majd tetten érni az új kocsiknál.

Nem is olyan régen az ötöslottó giganyereménye tartotta izgalomban az országot – egy szerencsés játékos végül néhány hete vitte el a 3 milliárd 348 millió forintos fődíjat. Bizonyára sok szelvény gazdája eljátszott a gondolattal, mit kezdene egy ekkora összeggel… Nos, vehetett volna belőle például „másfél” rendkívül ritka Mercedes 300 SL autót egy közelmúltban rendezett aukción!

Úgy tűnik, Jos Verstappennek esze ágában sincs felhagyni a versenyzéssel: egy friss hír szerint az aktuális Forma–1-es világbajnok édesapja a belga ralibajnokság februári futamán méreti meg magát egy Citroen C3 R5 Rally2 autóval. Azt nem tudni, hogy az 50. születésnapját néhány hét múlva ünneplő pilótának sikerül-e túlszárnyalni F1-pályafutása eredményeit – ám karrierje legemlékezetesebb mozzanatainak felidézésével eldönthetjük, mennyire van magasan a mérce.

Évek óta folyamatosan hallunk arról, hogy Európa bizonyos nagyvárosaiból záros határidőn belül kitiltják a hagyományos, belsőégésű motorral felszerelt járműveket. Ha eddig valakinek „távolinak tűntek” ezek a hírek, akkor itt van egy térben nagyon is közeli fejlemény: a Bécs vezetése által kidolgozott klímavédelmi menetrend 2040-re száműzné az osztrák fővárosból a benzines és a dízeles autókat. A kérdés már csak az, milyen hatása lehet az autós világra a „tiltási hullámnak” a közeli jövőben?

Régebben gyakoribb volt, de ma sem ritka, hogy egy újonnan vásárolt autót mustrálgatva az ismerősök első kérdése: „és, mennyit eszik?” Anélkül, hogy bárki pénztárcáját, lehetőségeit minősítenénk, most ezt a kérdést járjuk körül, mert a világ, bizony, meglehetősen álszent, és természetesen az autós világ is az. Mindenki a környezetvédelemről prédikál, de valójában sem a gyártónak, sem a vásárlónak nem érdeke, hogy kis fogyasztású autót gyártson/vegyen. Másfelől, amiről kevésbé szól a fáma, hogy az élettartama során elfogyasztott üzemanyag az autó teljes ökológiai lábnyomának bizony, csak egy töredéke, mert ez a lábnyom hatalmas.

„A világ legerősebb luxus SUV-ja.” Ezzel az igencsak hangzatos mondattal harangozta be minap az Aston Martin a DBX legújabb változatát, amelyet napokon belül le is lepleznek. Amolyan kedvcsináló gyanánt a patinás brit gyártó egy videót is közzétett az autóról, amiből az igazán „vájt fülűek” az egyelőre titkolt részletekre is következtetni tudtak. Február 1-jén kiderül, igazuk lesz-e!

„Visszapofoz az útra” – fogalmazott találóan az ORFK Országos Balesetmegelőzési Bizottság hivatalos honlapja, a kreszvaltozas.hu azzal az egyeztetési szakaszban járó, újfajta védőkorláttal kapcsolatban, amit a tervek szerint rövidesen kísérleti jelleggel telepíthetnek az egyik magyarországi útszakaszra. Lássuk, mit érdemes tudni a több távol-keleti országban már bevált fejlesztésről, ami sikeres tesztfázis esetén idővel több, balesetveszélyes helyszínen is megjelenhet.

„Eladó egy igazán exkluzív autó!” A luxuskocsikra szakosodott aukciós portálokkal kapcsolatos hírekben olyannyira gyakran olvasunk ehhez hasonló „kedvcsinálókat”, hogy az „exkluzív” kifejezés már kezd lassacskán „elkopni”. Azonban, ha van „árucikk”, amely teljes joggal használja ezt a jelzőt, az a most meghirdetett Ferrari Meera S, hiszen ebből tényleg csak egyetlen darab készült a világon. Lássuk, mit érdemes tudni az új tulajdonost kereső, igencsak megosztó grand tourerről!